Specializare nivel licență: Ecologie și protecția mediului

DATE ŞI FAPTE: Din 2008 s-a creat programul de diplomă dublă între Universitatea Babeş-Bolyai şi Universitatea Rostock, pentru a oferi posibilitatea studiului corelativ.

COLABORĂRI: Universitatea Rostock, Universitatea Viena, Universitatea Trier, Universitatea Bonn, Universitatea Graz, Universitatea Klagenfurt, Universitatea Pedagogică Klagenfurt, Muzeul de Istoria Naturii Luxemburg, Centrul de Biologie Linz ş.a.

POSIBILITĂȚI DE ANGAJARE: Angajatori din domeniul public sau privat (şcoli, institute de cercetare, universităţi, instituţii pentru protecţia mediului, primării, administraţii ale parcurilor naţionale şi ariilor naturale protejate, ş.a.).

CUNOŞTINŢE DE LIMBA GERMANĂ: Sprachdiplom, TestDaF sau examenul de limba germană de la înscrierea la facultate.

• Adresa: Str. Gh. Bilascu, nr. 44, RO – 400015, Cluj-Napoca
  • Tel.: +40- 264 431 858